Боярський державний краєзнавчий музей

Матеріал з WikiBoyarka
Перейти до: навігація, пошук

Боярський державний краєзнавчий музей — державний краєзнавчий музей у місті Боярці, зібрання матеріалів і предметів з історії та культури міста.

Загальні дані

УБоярський державний краєзнавчий музей розташований у спеціально зведеному приміщенні в середмісті Боярки за адресою:

вул. Жовтнева, буд. 49, м. Боярка—03027 (Києво-Святошинський район, Київська область), Україна.

Директор закладу — Кравченко Любов Федорівна.

З історії музею

Памятник Островскому
. У 1974 році в місті Боярці на Київщині був відкритий літературно-меморіальний музей М.Островського з нагоди 70-річчя від дня його народження.

Вже за незалежності України, у 1992 році, музей було перепрофільовано в краєзнавчий, здійснено відповідно реекспозицію. Фонди нового по суті музею формувалися на матеріалах місцевих краєзнавців І. Іванова, В. Кубренкова, В. Гориновича, А. Януш.

Нині (2000-ні) Боярський державний краєзнавчий музей є осередком культурного життя міста та району, у ньому проводяться просвітницько-виховна робота, різноманітні виставки, презентації, творчі зустрічі. Музей, а саме експозиція, присвячена Миколі Островському та його творчості, лишається популярною у відвідувачів, зокрема з Китаю.

Фонди, експозиція та діяльність

Фонди Боярського державного краєзнавчого музею налічують понад 10 тисяч предметів — це і письмодруковані матеріали, нумізматика, живопис, графіка, археологічні матеріали, меморії, філателія, світлини та етнографія. Усі ці речі характеризують матеріальну і духовну спадщину українського народу, його сімейний та суспільний побут.

Етнографічна колекція музею налічує близько однієї тисячі предметів: рушники, вишивки, сорочки, килими, одяг, жіночі прикраси, предмети домашнього вжитку тощо<ref>Києво-Святошинський район // Київщина Туристична. Путівник., К.: «Світ успіху», 2009, стор. 37</ref>.

Значну частину музейного зібрання складають експонати, пов'язані з іменем Миколи Островського, — в фондах музею залишилися документи, фотографії, меморіальні речі, книги письменника, які видавали в різних країнах, художні праці, книги та збірки поезій людей «корчагінської долі», відеозапис телефільму «Як гартувалася сталь» китайських кіноматографістів.

Значне місце в експозиції музею займають роботи місцевих митців В. Григор'єва, К. Полякової, Ф. Глущука, Ю. Мохорі, В. Шевченка, Є. Рябової, К. Кудряшової (загалом творів образотворчого мистецтва у музейній колекції понад тисяча).

У Боярському краєзнавчому музеї відбуваються виставки художніх та декоративних робіт, мистецькі зустрічі, тематичні лекції із серії «Боярка літературна», присвячені В. Самійленку, С. Надсону, Шолом-Алейхему. У Боярці знайшов свій останній притулок український поет-лірик, сатирик, драматург і перекладач Володимир Самійленко. Щороку 3 лютого на могилі літературного діяча музейні працівники проводять дні його пам'яті, а в музеї працює присвячена йому постійна експозиція.

Галерея (вересень 2010 року)

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
історична зала музею
стенди, присвячені
відомим боярчанам
етнографічна експозиція
експозиція, присвячена
Миколі Островському


Джерела і посилання