Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення

Матеріал з WikiBoyarka
Перейти до: навігація, пошук

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи (м.Боярка), надає послуги учасникам АТО та членам їхніх сімей. У Центрі працюють психологи, соціальні педагоги та соціальні працівники. Інформаційно-аналітична служба висвітлює діяльність Центру та проводить інформаційно-просвітницьку роботу.

Історія закладу

Києво-Святошинський Центр соціально-психологічної реабілітації населення (ЦСПР) було створено у листопаді 2000 року МНС України за активної підтримки Київської облдержадміністрації в рамках Чорнобильської програми ООН. Офіційне відкриття відбулося у 2001 році. Центр було створено з метою надання соціальної та психологічної допомоги хворим дітям, які знаходяться на лікуванні у Київській обласній дитячій лікарні в м.Боярка, їх батькам, особам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення. Аналогічних Центрів в Україні ще 4 (Київська область – смт. Бородянка, Іванків, м.Славутич; Житомирська область – м. Коростень). Центри були створені в структурі МНС в період 1994 –2000 рр. за підтримки Програми ЮНЕСКО-Чорнобиль та Чорнобильської Програми ООН.

Сьогодення

З осені 2014 року Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення знаходиться в сфері управління Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Цільовим призначенням Центру є здійснення заходів, спрямованих на надання соціальної, психологічної, освітньої, реабілітаційної та інформаційно-просвітницької допомоги ветеранам війни, учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей; громадянам, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції; громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи та населенню, яке проживає на території радіоактивного забруднення; особам, які працюють із зазначеними категоріями; пацієнтам цільових груп стаціонарних медичних та оздоровчих установ. Центр тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та об’єднаннями. У Центрі проводяться круглі столи, семінари, інформаційні зустрічі та масові заходи.