Рух "НЕБО - Небайдужі Боярчани"

Матеріал з WikiBoyarka
Перейти до: навігація, пошук
Логотип руху НЕБО

Рух «Небайдужі боярчани" (НЕБО) - це неформальний незалежний рух, який об'єднує активістів, волонтерів та реально діючі громадські організації міста Боярки

Слоган: «Від землі - до неба!».

Логотип: Стилізований метелик з крильцями у вигляді зелених листочків.

Мета: Розвиток громади міста Боярка шляхом консолідації активістів навколо конкретних корисних справ.

Інформаційні ресурси: офіційний сайт, офіційна сторінка та група в соціальній мережі Facebook.

Засадничі принципи

Неформальність: відсутність офіційної реєстрації об'єднання.

Незалежність: рівновіддаленість від будь-яких політичних сил та комерційних структур.

Рівність: відсутність публічних лідерів та постійного керівництва.

Нейтральність: Рух відкритий для всіх, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного чи соціального походження тощо.

Дієвість: Рух об’єднує лише реально діючих активістів.

Конструктивність: співпраця з інститутами громадянського суспільства, органами місцевого самоврядування та їх структурними підрозділами в рамках окремих заходів.

Неконфліктність: "принцип каравану" (собаки брешуть - караван іде) - діяльність без врахування "хто що скаже", відсутність реакції на закиди, наклепи тощо.

Широке інформування: системне висвітлення діяльності Руху без надмірного піару окремих особистостей з числа штабістів, координаторів чи благодійників.

Керівництво

Загальне керівництво та координація діяльності здійснюється НЕБО-штабом, який  щороку формується у лютому місяці. До Штабу не можуть входити лідери політичних партій, депутати, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, а під час виборчої кампанії – кандидати в депутати та на посаду міського голови.

Штаб щороку виступає ініціатором проведення сезонних прибирань та інших заходів. За потреби збирає координаторів локацій з метою інструктажу, розподілу матеріального забезпечення тощо. За окремими напрямками на засадах самоорганізації створюються робочі групи на період виконання поставлених завдань. Кількість груп довільна.

Напрямки діяльності

Боротьба з засміченістю міста, екологічна просвіта. В планах - розширення сфер діяльності.

Фінансування діяльності

Фінансування Руху здійснюється на пожертви членів Руху та будь-кого, хто розділяє задекларовані принципи Руху «Небо». Кошти, отримані на здачу вторинної сировини ідуть на поновлення матеріальної бази сезонних прибирань та на виготовлення просвітницьких матеріалів з наступним фінансовим звітом перед штабом.

Партнери

Клуб «Активіст» при Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення (ЦСПР)

Група в Facebook «Боярське земляцтво».