Відмінності між версіями «Йосипівна»

Матеріал з WikiBoyarka
Перейти до: навігація, пошук
 
(Не показані 4 проміжні версії цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
Йосипівна, або боярська Нессі – таємниче створіння, що живе на Йосипівському ставку в лісі біля Боярки.
+
[[Файл: Йосипівна мал.jpg|200px|thumb|left|Йосипівна, Боярка, Йоспівський ставок, фото 2019 р.]] Йосипівна, або боярська Нессі – таємниче створіння, що живе на [[Йосипівський ставок|Йосипівському ставку]] в лісі біля Боярки.
 
+
Йосипівну можна побачити в обрисах поваленого дерева, що лежить попід берегом у воді на Йосипівському ставку. За легендою, Йосипівна охороняє ставок від лісових вандалів. Небезпечно залишати на ставку сміття; галасувати; матюкатися; напиватися; вмикати голосно музику; чіпляти тих, хто відпочиває поруч; бути необережними з вогнем; ображати пташок та звіряток; нищити дерева та рослини. Після цього людину починають переслідувати постійні негаразди. Зняти порчу можна гарною поведінкою на природі та прибиранням на ставку. Треба підійти до Йосипівни із зібраним сміттям і попросити повернути удачу. Якщо провина була серйозна, доведеться гарно попрацювати, може, й не раз.  
+
Йосипівну можна побачити в обрисах поваленого дерева, що лежить попід берегом Йосипівського ставка. За легендою, Йосипівна охороняє ставок від лісових вандалів. Небезпечно будь-яким чином шкодити природі, турбувати тварин та людей: залишати на ставку сміття; галасувати; матюкатися; напиватися; вмикати голосно музику; чіпляти тих, хто відпочиває поруч; бути необережним з вогнем; ображати пташок та звіряток; нищити дерева та рослини тощо. Після цього людину починають переслідувати постійні негаразди, вона втрачає наснагу та натхнення. Зняти порчу можна гарною поведінкою та прибиранням на ставку. Треба підійти до Йосипівни із зібраним сміттям і попросити повернути удачу. Якщо провина була серйозна, доведеться гарно попрацювати, може, й не раз.  
Кажуть, що Йосипівна оберігає еко-активістів і дарує їм успіхи у громадських справах. Дехто стверджує, що ця допомога сягає й особистого життя: Йосипівна допомагає знайти захисникам природи достойну пару та сприяє міцному шлюбу.  
+
Кажуть, що Йосипівна оберігає еко-активістів і дарує їм успіхи у громадських справах. Дехто стверджує, що ця допомога сягає й особистого життя: Йосипівна допомагає захисникам природи знайти достойну пару та сприяє міцному шлюбу. Розповідають, що завдяки Йосипівні участь у великому весняному прибиранні на Йосипівському ставку робить вдалим цілий рік. Постійне везіння може супроводжувати навіть тих, хто просто чемно поводиться на ставку та дбайливо прибирає після себе.   
 
Йосипівна – це міфічне створіння, тож навіть якщо дерево знищити, вона продовжуватиме охороняти ставок.  
 
Йосипівна – це міфічне створіння, тож навіть якщо дерево знищити, вона продовжуватиме охороняти ставок.  
Розповіді про те, що Йосипівна може бути безжальною і карати на смерть п’яниць, браконьєрів та тих, хто нищить природу, підтверджень не знайшли.
+
Розповіді про те, що Йосипівна може бути безжальною і карати на смерть хуліганів, п’яниць, браконьєрів та тих, хто будь-яким чином шкодить природі, підтверджень не знайшли.
  
[[Категорія: Боярські легенди]]
+
[[Категорія: Легенди Боярки]]

Поточна версія на 14:52, 12 січня 2020

Йосипівна, Боярка, Йоспівський ставок, фото 2019 р.
Йосипівна, або боярська Нессі – таємниче створіння, що живе на Йосипівському ставку в лісі біля Боярки.

Йосипівну можна побачити в обрисах поваленого дерева, що лежить попід берегом Йосипівського ставка. За легендою, Йосипівна охороняє ставок від лісових вандалів. Небезпечно будь-яким чином шкодити природі, турбувати тварин та людей: залишати на ставку сміття; галасувати; матюкатися; напиватися; вмикати голосно музику; чіпляти тих, хто відпочиває поруч; бути необережним з вогнем; ображати пташок та звіряток; нищити дерева та рослини тощо. Після цього людину починають переслідувати постійні негаразди, вона втрачає наснагу та натхнення. Зняти порчу можна гарною поведінкою та прибиранням на ставку. Треба підійти до Йосипівни із зібраним сміттям і попросити повернути удачу. Якщо провина була серйозна, доведеться гарно попрацювати, може, й не раз. Кажуть, що Йосипівна оберігає еко-активістів і дарує їм успіхи у громадських справах. Дехто стверджує, що ця допомога сягає й особистого життя: Йосипівна допомагає захисникам природи знайти достойну пару та сприяє міцному шлюбу. Розповідають, що завдяки Йосипівні участь у великому весняному прибиранні на Йосипівському ставку робить вдалим цілий рік. Постійне везіння може супроводжувати навіть тих, хто просто чемно поводиться на ставку та дбайливо прибирає після себе. Йосипівна – це міфічне створіння, тож навіть якщо дерево знищити, вона продовжуватиме охороняти ставок. Розповіді про те, що Йосипівна може бути безжальною і карати на смерть хуліганів, п’яниць, браконьєрів та тих, хто будь-яким чином шкодить природі, підтверджень не знайшли.