Прокопенко Микола Антонович

Матеріал з WikiBoyarka
Перейти до: навігація, пошук

Прокопенко Микола Антонович' (1 квітня 1918, Будаївка — 26 жовтня 1992, Київ, Україна) — майстер-реконструктор і дослідник українського музичного інструментарію.

Батько Антон Самійлович Прокопенко 1884 Будаївка Мати Олена Марківна Проживали Будаївка вул. Зелена б.35 кв.1

Учасник Другої Світової, радист.


Вчився у Київському залізничному електотехнікумі (1938), Київському музучилищі, закінчив Київську консерваторію по класу гітари та диригування. в 1952 р. Підготував понад 60 музичних фахівців.

Народні інструменти

Наприкінці 50-их роках М. Прокопенко займався відроджування ладкової кобзи. Він виготовив кілька варіантів кобзи — сучасну 7 струнну та сім'ю оркестрових кобз на етнографічній основі. Зразки відроджених кобз використовуються в оркестрі народних інструментів, у капелі бандуристів НМАУ, а також в оркестрі радіо і телебачення, Державному оркестрі народних інструментів України та в колективах самодіяльності. Винаходи М. Прокопенка зафіксовані авторським посвідченням #6037 від 2.VI.1975 року.

З 1974 року оркестрові кобзи конструкції М. Прокопенка виготовляли Мельнице-Подільські музичні майстерні.

У 1959 році М. Прокопенко розробив і виготовив модель бандури з однорядним хроматичним звукорядом без перемикачів з вільним двобічним, як у арфи, доступом до всіх струн. Екпериментальний зразок був представлений бандуристам, але практичного застосування не знайшов, бо вимагав іншої школи гри.

Праці

Джерела

  • Шорошева Л. Духовний спадок Миколи Антоновича Прокопенка // Зб. праць Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українська культура в контексті сучасних наукових досліджень та практичних реалій». — К.: ДАКККіМ, 2006. — Ч. 1. — С. 279–281.- 297 с.